Egészség

Barátaink a baktériumok
Azt ma már mindenki tudja, hogy vannak ártó és jótékony baktériumok. Ez utóbbiak az immunrendszerünk nélkülözhetetlen segítői. (x)

A születéskor steril emésztőrendszerben az anyatejjel fokozatosan épül fel a bakteriális környezet. Kialakul az életkorra jellemző, egyéni bélflóra. A baktériumok szerepe összetett: a kórokozókkal szembeni védelem, az immunrendszer készenlétben tartása, a nyálkahártyát alkotó sejtek működésének szabályozása.

A probiotikusnak nevezett (görögből lefordítva: az életért, az élet javára létező) mikrobáknak a száma, aktivitása a kedvezőtlen hatások következtében életünk során nagymértékben csökkenhet. Ilyen hatások az antibiotikus kezelések, különféle élelmiszer-adalékok, betegségek, egyoldalú táplálkozás, stressz, de maga az öregedés is. Az egyensúly felborulása pedig gyakran együtt jár a szervezet számára káros baktériumok elszaporodásával.

A szervezet egészséges működéséhez szükséges egyensúly fenntartásához – különösen ilyen esetekben – külső segítségre, azaz a hiányzó anyagok pótlására van szükségünk.

Napi két deci a hosszú élet titka?

Bár az emberiség már régóta ismeri a savanyított tejtermékek baktériumainak jótékony hatásait, valójában mindezt tudományosan csak a múlt század elején sikerült bizonyítani. A bélrendszerünkben található élő és hasznos baktériumok megakadályozzák a toxikus anyagok elszaporodását a bélben, és segítik a méreganyagok, salakanyagok kiürülését a szervezetből, így fontos szerepük van az emésztő- és bélrendszer, tágabb értelemben az immunrendszer karbantartásában.

Az utóbbi évtizedekben újabb és újabb tudományos vizsgálatok igazolták, hogy a savanyított tejtermékek hasznos baktériumtörzseinek nemcsak a toxikus anyagok közömbösítésében és kiürülésében van fontos szerepük, hanem magas tápértéküknek – ásványianyag- és vitamintartalmuknak – köszönhetően hozzájárulnak az egészség megőrzéséhez, egy sor betegség megelőzéséhez, sőt a velük járó állapotromlás megfékezéséhez.

Az életkor előrehaladtával még több segítségre szorul bélflóránk

A baktériumok száma a joghurtban, kefirben jellemzően kevesebb, mint azokban a gyógyhatású készítményekben, amelyeket kifejezetten a szervezetünkben lecsökkent mennyiségű probiotikumok pótlására fejlesztettek ki. A Protexin Balance egy adagjában (2 kapszula) 200 millió élő baktériumcsíra található. Emellett fructo oligoszacharidot is tartalmaz, ami prebiotikumként segíti a probiotikumok jótékony hatását.

Kattints ide további részletekért!

Idősebb korban különösen fontos, hogy az életkori sajátosságokat figyelembe vevő, ideális összetételű probiotikum készítményt válasszunk. A Protexin termékcsalád 50 év feletti korosztálynak készült változata a bélflórához igazodó 7 féle baktérium törzset, valamint A-, E-, és C- vitaminokat tartalmaz, így optimális módon segíti bélflóránk egészségének megőrzését.

Mikor érdemes probiotikumot szedni?

Nyaralás alatt szervezetünk jobban kitett a fertőzéses eredetű megbetegedéseknek. Az utazási stressz miatt, a természetes vizekben vagy egzotikus úti célokon leselkedő gyomorbántalmakra tekintettel nem árt, ha fokozzuk a probiotikum bevitelt. A probiotikumok szedése az ellenálló-képességünk erősítése mellett az általános közérzetünkön is sokat javíthat, mivel könnyíti az emésztést.

Protexin Balance a normális bélflóra fenntartása mellett ajánlott, a puffadás megszűntetésére, illetve a meggyengült immunrendszer erősítésére, klímaváltozáskor, utazáskor és stresszhelyzetekben is.

A cikk megjelenését a Protexin Balance gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmény támogatta. A kockázatokról és mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze kezelőorvosát, gyógyszerészét!

szerző: Ötvenentúl.hu
Egészség 2024. MÁJUS 11 szuper ötlet, amely megszépíti a napodat
Mire jó a reggeli rituálé? Néhány trükk segítségével a reggeli rohanást a nap fénypontjává varázsolhatod.
Szabadidő 2023. JANUÁR Laktató, ám diétás reggelik
Fenséges reggeliötletek a hétvégére, zsír- és cukorszegény kiadásban, rengeteg vitaminnal és tápanyaggal.
Egészség 2021. ÁPRILIS Amit feltétlenül tudnod kell a rostokról
A rostfogyasztás jelentőségéről már mindenki sokszor hallott. De valóban minden fontosat tudsz róla? Most megkaphatod a válaszokat! (x)
éppen olvassák
01
Egészség 2024. ÁPRILIS A stresszhormon kettős arca
A kortizol éppolyan hasznos lehet, mint amennyi kárt okozhat. Szabályozd a szintjét!
02
Egészség 2024. ÁPRILIS Saláta a vitaminkészletek feltöltésére
Olcsó, gyorsan és egyszerűen összeállítható saláták, amelyek biztosan feltöltik a tél folyamán kiürült vitaminkészleteidet.
03
Egészség 2024. MÁRCIUS A legjobb memóriajavító ételek - receptekkel
Tudtad, hogy vannak ételek, amelyek serkentik az agyműködést? Bemutatunk párat, sőt, recepteket is ajánlunk!
Menu