Még nincs nálunk fiókod?
Regisztrálj itt!Szépség
A mindennapos használat komolyan megviseli a lábbeliket, melyek az idő előrehaladtával elkerülhetetlenül elhasználódnak. Érdemes tehát gondot fordítani a megfelelő ápolásra, így amellett, hogy sokáig viselhetjük kedvenc cipőnket, még pénzt is spórolhatunk!
Vedd figyelembe az időjárást!
Ha esik az eső, rendkívül fontos, hogy olyan cipőt válassz, amely megbirkózik a csapadékkal! Ha hirtelen elkapna egy váratlan zápor, távolítsd el a felesleges nedvességet, majd tömd ki a cipőidet száraz újságpapírral, amint leveszed őket! Sose tedd a lábbelit közel a fűtőtesthez, mert gyorsan kiszárítja, s ezzel nő annak esélye, hogy berepedezik.
Tedd vízállóvá a cipőidet!
Ha impregnáló sprayt alkalmazol, jelentősen meghosszabbíthatod cipőd élettartamát. Az impregnáló réteg megóvja a cipőt a nedvességtől, ami különösen fontos a kényes velúrdarabok esetében. Már a vásárlás után érdemes azonnal befújnod vízlepergető hatású sprayjel a lábbelit, így megelőzheted a későbbi problémákat. Attól függően, hogy milyen anyagból készült a cipőd, különböző termékek állnak rendelkezésedre! Mindig ügyelj arra, hogy a megfelelő impregnáló sprayt válaszd a cipők igényeinek megfelelően!
Hatékony megoldások foltok ellen
A műbőr cipődről akkor sem kell lemondanod, ha nedvességtől kicsapódó fehér "sófoltok" borítják! Készíts tisztítófolyadékot egy rész ecetből és három rész vízből! Márts bele egy pamutrongyot a keverékbe, majd töröld át vele a cipőt! Ez a módszer szagtalanításra és fertőtlenítésre is remekül alkalmas. Ha elkészültél, hagyd, hogy a lábbeli magától megszáradjon. A zsíros olajos foltok eltüntetésére a legjobb, ha hintőport szórsz a cipőre (kivéve, ha velúrból készült), amely néhány órán belül felszívja a makacs foltokat, és megszünteti a kellemetlen lábszagot.
Ügyelj a megfelelő tárolásra!
Ahhoz, hogy sokáig szépek maradjanak, fontos, hogy megfelelően védett és biztonságos helyen tárold a cipőidet! Tartsd őket távol a közvetlen napfénytől, és a különböző hőforrásoktól. Soha ne dobáld egy halomban a cipősszekrénybe, helyette tedd őket dobozokba, így megelőzheted, hogy karcolások keletkezzenek rajtuk! A formájuk megőrzéséhez használj sámfát, és lehetőség szerint soha ne viselj túl sokáig egyetlen cipőt, inkább váltogasd őket!
Használj cipőkanalat!
Lábunk nem mindig csúszik bele könnyen a cipőbe, előfordul, hogy kicsit erőltetni kell, így sérülhet a cipő boka körüli érzékeny része. A cipőkanállal megakadályozhatjuk, hogy letapossuk a sarokrészt, ezáltal sokáig megőrizhetjük a lábbeli formáját.
Válassz minőségi cipőkrémet!
Fordíts időt a polírozásra és a kondicionálásra is, mielőtt cipőid kopott külsőt öltenek. Ügyelj arra, hogy jó minőségű cipőpasztát válassz, amelyet magába szív az anyag, s amely táplálja és frissen tartja a bőrt. Kerüld az olyan krémeket, amelyek megülnek a bőr tetején, ezek ugyanis csak átmeneti megoldást nyújtanak, és a nadrágodat is befogják. Míg a bőrcipőket érdemes hetente egyszer pasztával bekenned, addig a lakkbőrcipőkhöz vegyél lakkbőrápoló olajat vagy krémet. A velúrdarabokhoz használj velúrtisztító eszközöket és sprayt, a vászoncipőket pedig egy kevés folyékony mosószerrel is megtisztíthatod!