Még nincs nálunk fiókod?
Regisztrálj itt!Szabadidő
Az ember már sokszor bebizonyította, hogy képzelete nem ismert határokat. Néhány építész elhatározta, hogy hagyományos otthonok helyett olyan házakat épít, amelyek igazi személyiséggel rendelkeznek! A rendhagyó forma- és színvilág nem csupán az épületeket, de a környezetet is feldobja.
Átlátszó ház Tokióban
A különleges épületet egy fiatal párnak tervezték Tokió egyik csendesebb kertvárosi részén. A 914 négyzetméteres átlátszó ház üdítő látvány a tipikus sűrűn lakott japán betontengerben. A „House NA” elnevezésű épület Sou Fujimoto építész nevéhez fűződik, aki a nem mindennapi családi otthont háromszintesre tervezte.
A ház 25,4 mm vastagságú acéllemezekből épült, az emeleteket pedig falépcső köti össze. A House NA-ban csupán a mellékhelyiség és a fürdőszoba nem áttetsző, illetve ha a család mégis szeretne elvonulni a nyilvánosság elől, függönyök segítségével teheti meg.
A világ legszűkebb otthona
Az alig több mint 71 cm széles „Keret House” egy kis, szinte észrevehetetlen helyen, két épület között épült fel Lengyelországban. Az ötlet Jakub Szczesny lengyel tervezőtől származik, aki az első látásra hihetetlenül kicsi épületet hálószobával, dolgozószobával, egy teljesen felszerelt konyhával és fürdőszobával látta el. A ház legszélesebb pontja mindössze 120 cm, a benne élő férfi imád ott lakni, és semmi pénzért nem költözne máshova.
Kagylóház Mexikóban
A Mexikóvárosban található Nautilus House néven emlegetett csodálatos, kagyló alakú épület ad otthont egy fiatal kétgyermekes párnak, akik belefáradtak abba, hogy hagyományos családi házban éljenek. Az épületet, melyet ívelt falak és színes ólomüveg jellemeznek, Jules Verne egyik regénye, Gaudí és Frank Lloyd Wright munkái ihlették. A ház Javier Senosiain, a neves mexikói organikus építész tervei alapján készült. Senosiain úgy tervezte meg, hogy a Nautilus egy mélytengeri kagylóra hasonlítson, és a belső tereket is úgy alakította ki, hogy az tökéletes harmóniában legyenek a külső formákkal.
Buborékház Franciaországban
Pierre Cardin avantgárd buborékháza a meseszép Côte d’Azurön áll. Az épületegyüttest a francia kulturális miniszter műemlékké nyilváníttatta, bár a ház mindössze 35 éves, és bizonyos részei még mindig tovább épülnek. A buborékházat egy magyar származású építész, Antti Lovag tervezte a divattervező Pierre Cardin számára. A tervekből igazi futurisztikus, mégis organikus építészeti csoda született egyedi bútorokkal kiegészítve. A tervező egyúttal a táj szépségét is kihasználta, az ablakokból ugyanis lélegzetelállító kilátás nyílik a Földközi-tengerre.